Bonobo (aka Simon Green) podzielił się kolejną zapowiedzią swojego nadchodzącego albumu „Fragments” (Ninja Tune / 14 stycznia). Utwór „Shadows”, opisany przez Greena jako “old school, inspirowany przez brzmienie Detroit techno, Moodymanna i Theo Parrisha”, powstał z pomocą przyjaciela i kolegi z wytwórni Ninja TuneJordana Rakei.    

“Shadows” brzmi odurzająco – nawiedzony groove z furczącym basem i trzeszczącym Fenderem Rhodesem rośnie ekstatycznie na wznoszących się syntezatorach i smyczkowych arpeggiach.  

“Jestem wielkim fanem Bonobo od długiego czasu i wspólna praca z nim to coś wyjątkowego. Zaczęliśmy nagrywanie tego utworu zdalnie na początku lockdownu. Simon wysłał mi kompozycje, a ja napisałem 3 różne wersy i 3 różne refreny. Kiedy pracujesz zdalnie, naprawdę trudno jest ocenić, czy dany pomysł pasuje do pierwotnej wizji. On wybrał swój ulubiony wers i ulubiony refren, a ja nagrałem swoją partię w londyńskim studio.” – mówi Jordan Rakei

Album „Fragments” z udziałem takich gości jak Jordan Rakei, Jamilia Kadhja Bonet, O’Flynn i Miguel Atwood-Ferguson ukaże się 14 stycznia nakładem Ninja Tune.