Alicia Keys połączyła siły z Apple Music, by wydać EPkę zatytułowaną „Alicia Keys: Sweet Dreams”. Czteroutworowy zestaw to „zbiór kołysanek” nagranych w technologii Spatial Audio. EPka zawiera „Best Of Me” z nadchodzącego albumu “KEYS”, a także “Underdog” z płyty “ALICIA”. Najważniejszym punktem projektu jest “Over The Rainbow”, duet który Keys nagrała ze swoim synem Egyptem.


Keys wyda swój nowy album, “KEYS”, 10 grudnia nakładem RCA Records. Podwójny album będzie zawierał wcześniej udostępnione utwory „Best Of Me (Originals)”, „Best Of Me (Unlocked)” i „LALA (Unlocked)”.

„Jeden album. 2 wersje. Originals i Unlocked. Oryginały pochodzą z tej klasycznej strony mnie! To taka AK, której CHCEMY!! Powrót do domu. Unlocked to nowe wersje i zupełnie inne wrażenia dźwiękowe. Tak więc @mikewillmadeit i ja połączyliśmy się i stworzyliśmy magię” – wyjaśniła Keys.

Keys ma szansę na dwie statuetki podczas rozdania nagród Grammy w 2022 roku. „A Beautiful Noise”, jej duet z Brandi Carlile, jest nominowany do tytułu Piosenki Roku. ALICIA jest nominowana do nagrody Best Immersive Audio Album. To pierwszy raz, kiedy Keys otrzymała nominację w tej kategorii.