12 listopada MIN t wydał drugi, solowy album w swojej karierze. To kolejny etap artystycznej podróży i ewolucji eksperymentalnego, neo-soulowego brzmienia w jej twórczości. Od płytowego debiutu pt. „Assemblage” minęły 4 lata. Tegoroczne wydawnictwo „Shot To Pieces” śmiało można nazwać można najistotniejszym i najbardziej kompletnym projektem w jej dotychczasowej karierze. Pomiędzy załamaniami nerwowymi, toksycznymi związkami i doświadczeniem izolacji podczas ogólnoświatowej pandemii, polska artystka tworząca i mieszkająca na co dzień w Berlinie – odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi electro-pop na zupełnie nowy poziom.

Drugi, solowy album MIN t zabiera słuchaczy w podróż po skrajnych stanach i towarzyszących im emocjach. To mistrzowsko pogłębiony i skondensowany industrialny amalgamat popowego rave-artu, przepełnionego ogromem bólu i mroku, lecz jednocześnie pełnego miłości i pasji do życia. 

Punktem wyjścia do stworzenia tak rozbudowanego muzycznie materiału były zarówno jej lata młodości, jak i wyboista droga, którą przeszła w Berlinie jako samodzielna, niezależna artystka. Opowiada o nieudanych związkach, kurczowym trzymaniu się marzeń i zanurzeniu w głębi wielkiego miasta. Najnowszy singiel „Fight Freeze Flight” otwiera tracklistę, a zarazem rozdział w karierze muzycznej MIN t:

Napisałam „Fight Freeze Flight” po pierwszym napadzie paniki. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, czułam się unieruchomiona i totalnie przestraszona. Chciałam w tej piosence porozmawiać ze swoim lękiem, uczłowieczyć go i spróbować zrozumieć. Opowiedziałam o tym uczuciu siostrze, ona ubrała moje emocje w słowa. 


W utworach na „Shot To Pieces” dzieje się bez wątpienia bardzo dużo: synkopowane bity rozgałęziają się i zapętlają wraz samplami i płynącymi kaskadami klawiszy, a motywem spajającym wszystkie elementy w bezpieczną całość, jest przewodzący wszystkim dźwiękom głos MIN t:

Muzycznie, jest to kolaż różnych wspomnień. Sample, na których opiera się singiel były nagrywane na moim berlińskim podwórku, a solówka będąca przerywnikiem utworu to nagrany egzamin z jazzowego fortepianu (transkrypcji solówki Oscara Petersona). Wszystkie te niby-przypadkowe dźwięki, oddają moje uczucie zamrożenia i zagubienia w rzeczywistym świecie – dodaje autorka.


MIN t – wrocławska kompozytorka i wokalistka mieszkająca w Berlinie – wraca z drugim, solowym albumem pt. „Shot To Pieces”! Pomiędzy życiowymi trudnościami, toksycznymi związkami i doświadczeniem pandemicznej izolacji, artystka odnalazła inspiracje do stworzenia materiału, który przenosi neo-soul na zupełnie nowy poziom. Singiel „Fight Freeze Flight” podobnie jak teledysk to niezbity dowód na gatunkową świeżość, muzyczną dojrzałość i otwartość na brzmieniowe eksperymenty.