Grzegorz Turnau i Igor Herbut nagrali utwór “Zupa na Plantach” z okazji 5. rocznicy istnienia krakowskiej inicjatywy Zupa na Plantach. Czym się zajmuje inicjatywa? Przede wszystkim wsparciem osób w kryzysie bezdomności. Wolontariusze przychodzą na Planty, by rozlewać gorącą zupę tym najbardziej potrzebującym. Ale posiłek to tylko pretekst, bo najważniejsze jest – jak sami mówią, spotkanie.

Historia z piosenką w wykonaniu Grzegorza Turnaua i Igora Herbuta zaczęła się od marzenia.

– Chciałem zaprosić do opowiedzenia tego wszystkiego, co dla nas w Zupie na Plantach jest najważniejsze, pewnego krakowskiego artystę. Słuchanie jego muzyki już w dzieciństwie mocno wpłynęło na to, jakim człowiekiem staram się dziś być – wspomina Piotr Żyłka, jeden z twórców Zupy na Plantach.

Grzegorz Turnau napisał słowa i muzykę. Do wspólnego wykonania zaprosił Igora Herbuta. A klip to owoc spotkania nas wszystkich przy stole w Żywej i na ulicach Krakowa.


Zupa na Plantach nie dostaje żadnego wsparcia ze środków publicznych. Działamy dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy oraz wsparciu finansowym naszych Darczyńców. Jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz to zrobić tutaj.