Album Ewy Bem „Kakadu” miał swoją premierę w 2007 roku. Po czternastu latach od premiery, album doczekał się reedycji w nowej szacie graficznej. Tak samo jak pierwotnie, na reedycji znalazło się 13 lekkich, smooth jazzowych kompozycji autorstwa Joachima Mencla, doskonałego krakowskiego kompozytora i aranżera. Autorką wszystkich tekstów jest, debiutująca w tej roli Ewa Bem.

O albumie wokalistka opowiada:

To płyta naturalnych brzmień i żywych muzyków, pieczołowicie wybieranych ze względu na ich kunszt. To trzynaście zupełnie różnych piosenek, ze wspólnym mianownikiem, którym jest – tu wybaczcie wielkie słowa – walka z komercją i bylejakością.

Na płycie pojawiły się czołowe postaci polskiej sceny jazzowej: pianista Andrzej Jagodziński i trębacz Robert Majewski. Na gitarze zagrał Jacek Królik, uznawany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów tego instrumentu. Gościnnie wokalnie udziela się również brat Ewy Bem, Aleksander Bem.


Reedycje promuje utwór “Kocham i Nie Kocham Cię”, o którym Ewa opowiada: 

“Kocham i Nie Kocham Cię” to stan ducha. W brzmieniu dość niedorzeczny, za to w życiu dosyć powszechny… Kochasz czekoladki i nie kochasz ich. Ja tak mam, w każdym razie.

Przypomnijmy, że 12 listopada ukazał się nowy album koncertowy Ewy Bem, zatytułowany “Live”. Już 6 grudnia w warszawskim Teatrze Studio, odbędzie się koncert premierowy albumu. Ostatnie bilety na to wydarzenie można kupić na stronie Teatru