Płyta “Live” jest zapisem koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław 4 marca 2015 roku. Tego dnia, w wypełnionej po brzegi sali wybrzmiały nie tylko wspaniałe przeboje Ewy Bem – takie jak “Podaruj Mi Trochę Słońca” czy “Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu”, ale też także piosenki z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego. Ewa Bem tak zapowiada swój album:

Słuchanie jazzu to nie lada sztuka… Ale jeśli poświęcicie temu dosyć skupienia, i otworzycie serducha na radość, na wolność, na wszelkie dobre uczucia… To okaże się, że trwa Wasza bardzo fajna podróż. Pragnęłabym, żeby była relaksująca i niespieszna… I żebyśmy powędrowali razem!

Ewie Bem na scenie towarzyszą wybitni muzycy: Andrzej Jagodziński (fortepian), Robert Majewski (trąbka), Czesław “Mały” Bartkowski (perkusja) i Adam Cegielski (kontrabas). W takim samym składzie artystka wystąpi w Warszawskim Teatrze Studio, gdzie 6 grudnia odbędzie się koncert premierowy. Bilety na wydarzenie, można nabyć pod tym adresem.

Premiera albumu “Live”, to nie koniec niespodzianek jakie Ewa Bem przygotowała dla swoich fanów na ten rok!