Cécile McLorin Salvant zaprezentowała tytułowy utwór ze swojego nowego albumu „Ghost Song” na długo przed oficjalną datą premiery, 4 marca 2022 rok. Album, debiutujący w Nonesuch Records, będzie zawierał siedem premierowych utworów i pięć coverów w klimacie soulu, nostalgii i tęsknoty.

„To niepodobne do niczego, co robiłam wcześniej – zbliża się do odzwierciedlenia mojej osobowości jako eklektycznego kuratora” – powiedziała Salvant o nowej płycie.

O utworze tytułowym:

„A co, jeśli miłość odeszła, a ty nadal przechodzisz przez emocje towarzyszące stracie, wciąż angażując się w ducha tej miłości? Niektóre piosenki są tak bolesne, że nie powinny się ukazać. Tę jedną napisałam dosyć szybko. W ciągu ostatnich kilku lat straciłam trochę: moja babcia, perkusistka w moim zespole [Lawrence Leathers]”.


Ghost Song” można zamówić w przedsprzedaży i jest ona dostarczana z ekskluzywną, limitowaną edycją sygnowaną przez Salvant przy zakupie w sklepie Nonesuch. Cécile McLorin Salvant zagra cztery koncerty w SFJAZZ w lutym i dwa podczas Ghost Song w Jazz w Lincoln Center w maju.