Na cześć Veterans Day oraz amerykańskich weteranów, wojskowych i służbowych, Motown/UMe i Paralyzed Veterans of America (PVA) połączyły siły, aby zaprezentować nowy animowany teledysk do przejmującego świątecznego arcydzieła Marvina Gaye’a „I Want to Come Home For Christmas”.

Piosenka Gaye’a, która została wydana pośmiertnie, a napisana w 1972 roku – rok po tym, jak jego brat Frankie wrócił ze służby wojskowej w Wietnamie, i miał trudności ze znalezieniem pracy. Honorując weteranów i dając głos doświadczeniom tak wielu powracających członków służby, Gaye poświęcił się pisaniu i nagrywaniu historycznego albumu „What’s Going On”.

Piękny teledysk został stworzony przez Tima Foxa, który niedawno zrobił również animację do „What’s Going On”. Fox stosuje impresjonistyczne podejście, używając emocjonalnych akwareli, aby ożywić historię stojącą za arcydziełem Marvina Gaye’a. Film pokazuje chwile w studiu, jak Gaye jedzie świąteczną taksówką do Helping Hands i wzruszającą scenę, podczas której obejmuje swoją córkę.