Terrace Martin wydał swój nowy projekt zatytułowany “Drones”, który jest pełen szerokiego grona talentów. Na albumie usłyszymy: Kendricka Lamara, Snoop Dogga, Cordae, YG, Smino, Leona Bridgesa, Ty Dolla $ign i Jamesa Fauntleroy’a. Rozległy projekt bada doświadczenia czarnoskórych Amerykanów, które Terrace określa jako „Czarny Disneyland”.

Zaangażowany w głębokie rozmowy z K-Dot, rozmawiali o rosnącym braku współczucia w społeczeństwie, rozmowie, która ostatecznie doprowadziła do narodzin tytułowego utworu “Drones”.

„Wszyscy zawsze mówią, że młodsze pokolenie jest takie przez telefon, ale nie wszyscy są uzależnieni od telefonu” – powiedział Martin w wywiadzie. „Więc [Kendrick Lamar] wszedł tam, człowieku, i po prostu zaczął mówić, co dla niego znaczy bycie dronem, a… sama piosenka “Drones” jest w dużej mierze stwierdzeniem, że wszyscy jesteśmy jednym, i wszyscy jesteśmy nawet robotami jako jeden.”

Terrace kontynuował tego rodzaju filozoficzne rozmowy na temat stanu świata z każdym współpracownikiem zaangażowanym w powstanie płyty. To proces, który pomógł albumowi w pełni uchwycić kunszt.

„Są akcenty R&B, akcenty jazzu, akcenty hip-hopu, akcenty muzyki klasycznej, kubańskiej, zachodnioafrykańskiej, muzyki house” – wyjaśnił Martin w oświadczeniu prasowym. „Na tej płycie usłyszysz wszystkie elementy czarnej muzyki. To nie jest jeden element, który mogę pominąć, jeśli nazywam siebie prawdziwym czarnym artystą”.