Quintet Wojtka Mazolewskiego, jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce, zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością. Wojtek Mazolewski Quintet interpretuje jazz na swój unikalny, dekadencki, a zarazem nostalgiczny sposób. Odzwierciedleniem energii scenicznej i charyzmy zespołu są wyprzedane koncerty i uznanie publiczności z najróżniejszych rejonów muzycznego świata. Wojtek Mazolewski Quintet od lat reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił miedzy innymi we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii. 


Wojtek Mazolewski Quintet ma na swoim koncie 4 albumy studyjne. Wydany w 2011 roku “Smells Like Tape Spirit” otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. W tym samym roku ukazał się kolejny krążek kwintetu, “Wojtek w Czechosłowacji”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i szturmem zdobył listy przebojów. “Polka” (2014), trzecie wydawnictwo WMQ, okazało się światowym sukcesem i spotkało się z uznaniem krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. Ostatni krążek zespołu, “When Angels Fall” (2020), wydany nakładem brytyjskiego wydawnictwa WWR, został poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy.

W skład zespołu wchodzą: Oskar Török (trąbka), Marek Pospieszalski (saksofon), Joanna Duda (instrumenty klawiszowe), Jakub Janicki (perkusja), Wojtek Mazolewski (kontrabas). 

Koncert odbędzie się w Krakowskim Teatrze VARIETE 30 listopada o godz. 19:00. PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW w cenie 75 zł potrwa do 15 listopada. Od 16 listopada bilety będzie można nabyć w cenie 95 zł.