Kasia Dereń to genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu, jeden z najbardziej nietuzinkowych głosów polskiej estrady. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma polskimi artystami, których wspierała przez lata w chórkach. Zebrane w ten sposób doświadczenia pozwalają jej ze zdwojoną siłą stanąć na froncie sceny, rozpoczynając solową karierę. Szerszemu gronu odbiorców wokalistka dała się poznać solowymi singlami „Just A Few Words”, „Count On Me”, „XXI” i „Niespokojnie”.

Już 12 listopada ukaże się debiutancki album Kasi pt. „Moje historie”. 

Już w pierwszym tygodniu preorderu zajął pierwsze miejsce w TOP 100 internetowej sprzedaży Empiku i w dalszym ciągu pozostaje na tej samej pozycji. Album zapowiada utwór „Do siebie”.


Na albumie „Moje historie” Kasi Dereń znalazło się 14 utworów (12 studyjnych oraz 2 w postaci live session). Płyta powstawała przez kilka lat i opowiada o różnych etapach współpracy, kontaktów międzyludzkich i przeżyć. Kasia prowadzi słuchacza poprzez różne emocje – począwszy od euforii, zadowolenia, radości, poprzez nadzieję, smutek, cierpienie, zadumę, aż do spełnienia, wdzięczności i zrozumienia. Doświadczenia i historie ubrane zostały w teksty i muzykę – tak, aby wachlarz różnych emocji mógł poruszyć, zatrzymać na chwilę, pozwolić każdemu odnaleźć kawałek siebie na tej płycie. 

Utwory, które można usłyszeć na albumie to efekt współpracy z trzema producentami – Piotrem Walickim, Piotrem Gozdkiem i Rafałem Malickim. Teksty napisali bardzo zdolni artyści młodego pokolenia: Arek Kłusowski, Ania Szarmach, Mateusz Krautwurst, Marcin Januszkiewicz, Monika Mimi Wydrzyńska i Beata Badowska. Masteringiem płyty zajął się Arkadiusz Kopera, autorem zdjęć do albumu jest Wiktor Franko, a za oprawę graficzną odpowiada Przemek Michałowicz.

Album jest dostępny w przedsprzedaży na empik.com.