Khalid prezentuje swój nowy utwór „Present” oraz ogłasza datę premiery nowego wydawnictwa „Scenic Drive”, który jest następstwem docenionej przez krytyków EPki „Sun City” z 2018 roku. Premiera już 3 grudnia. Khalid tak opowiada o procesie twórczym towarzyszącym nowej piosence: 

„Miałem okazję słuchać dużo muzyki, a także kreatywnie pracować podczas nagrywania. Moja Mama wychowała mnie na R&B i niezależnie od tego, czy chodzi o harmonie, czy melodie, zawsze będzie to częścią mojej muzyki. «Present» to dopiero początek; uwielbiam to, że ma podwójne znaczenie. Dobrze jest być bardziej «obecnym» po tak trudnym roku pandemii, to także «prezent» dla moich fanów, którzy byli ze mną na każdym kroku”.


Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 11 miliardów streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.

Na początku lipca Khalid zadebiutował z „New Normal” podczas startu kosmicznego Virgin Galactic „Unity 22”. Singiel nie tylko grał na pokładzie podczas lądowania – po zakończeniu misji, Khalid wystąpił także dla załogi statku. Artysta był zaszczycony, że singiel „New Normal” został wybrany jako ścieżka dźwiękowa tak historycznego momentu.