Znana na całym świecie brytyjska piosenkarka i autorka tekstów Emeli Sandé zaprezentowała swój najnowszy singiel „Look What You’ve Done”. Autorski utwór inspirowany stylem garage to drugi zwiastun nowego muzycznego rozdziału kariery Emeli – epoce, którą opisuje jako „odrodzenie”, w której uwalnia się od oczekiwań innych poprzez rozwijanie swoich holistycznych umiejętności jako autorka tekstów, producentka i wokalistka.

„Look What You’ve Done” jest dla mnie kamieniem milowym. To moje pierwsze wydawnictwo, które wyprodukowałem, na którym zaznaczyłam mój pełny kreatywny odcisk palca” – mówi Emeli. Dodaje: „Po raz pierwszy napisałam tę piosenkę w Szwajcarii, siedziałam przy fortepianie, wpatrując się w przepiękne jezioro otoczone pokrytymi śniegiem górami. Piosenka opowiada o całkowitym poddaniu się, którego doświadczamy, gdy się zakochujemy, bada euforię, która towarzyszy utracie kontroli zarówno w umyśle, jak i ciele. Mam nadzieję, że ta piosenka będzie towarzyszyła ludziom, gdy się zakochują, marzą i oczywiście tańczą!”

Look What You’ve Done” jest kontynuacją poprzedniego singla „Family”, triumfalnego powrotu po dwóch latach nieobecności na rynku muzycznym. Sama Emeli opisywała utwór jako „nowy początek na wielu poziomach, odę do odporności, odrodzenia i odnowy”.