Joanna Bejm to wokalistka, która lubi łączyć różne gatunki muzyczne z poezją. W 2019 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Jesteś” z autorską muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej. Zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Zachwycił się nią m.in. Marek Niedźwiecki, wielokrotnie emitując utwory z płyty w swoich audycjach a także umieszczając piosenkę „Mówię kocham” na swojej jubileuszowej 20. edycji kompilacji Marek Niedźwiecki zaprasza do Smooth Jazz Cafe wydanej przez Universal Music Polska w listopadzie 2020 roku.

Teraz czas na nowy singiel. Tym razem Joanna nie „ubiera” muzycznie poezji. Zaprosiła do współpracy uznaną autorkę o niezwykłej wrażliwości, Joannę Kondrat (która jest również świetną wokalistką). Jej tekst w nietuzinkowy sposób podejmuje temat zmagania się ze strachem. Wszyscy mamy swoje piętra strachu, pokonujemy je codziennie. Ważne jest, by uświadomić sobie, że są one jedynie wytworem naszej wyobraźni i ograniczających przekonań. Wtedy zaczyna się nowe życie… Muzykę skomponowała Joanna Bejm i Sebastian Iwanowicz. Produkcją utworu zajął się Rafał Stępień.


Singiel został nagrany dzięki programowi “Mobilni w Kulturze 2021”, finansowanemu ze środków m.st. Warszawa. W ramach tej współpracy ukażą się w październiku 2021 roku jeszcze dwie nowe piosenki Joanny.