Alicia Keys powraca. Legendarna piosenkarka i autorka piosenek R&B ogłosiła swój nowy album “Keys”. Pojawi się on już 10 grudnia za pośrednictwem RCA Records. Dwupłytowe wydawnictwo będzie zawierało dwie wersje każdego utworu (oryginalną i odblokowaną). Keys zatrudniła Mike’a WiLL Made It do współprodukowania odblokowanej strony.

„Każda historia ma dwie strony, i każda piosenka na Keys ma dwie strony” – powiedział Alicia w filmie promocyjnym. „Więc masz wibracje z dwiema stronami mnie”.


Album “Keys” będzie zawierać wcześniej udostępniony singiel „LALA (Unlocked)” z raperem Swae Lee, wyprodukowany przez Mike’a WiLL Made It. Zbliżający się projekt będzie następował po albumie “Alicia” z 2020 roku, na którym pojawili się Jill Scott, Khalid, Miguel, Sampha, SiR, Snoh ​​Aaelgra, Tierra Whack i nie tylko.


W czerwcu Keys świętowała 20-lecie swojego przełomowego, debiutanckiego albumu “Songs In A Minor”. W tym samym miesiącu ogłosiła również swój czteroczęściowy serial dokumentalny “NOTED: Alicia Keys The Untold Stories”, który miał premierę wyłącznie na YouTube Originals we wrześniu 2021 roku.