Zdobywca nagrody GRAMMY, Bill Charlap, powraca do Blue Note Records ze „Street of Dreams”, nowym albumem, nagranym z basistą Peterem Washingtonem i perkusistą Kennym Washingtonem. „Street of Dreams” to zachwycająca mieszanka utworów z Great American Songbook i piosenek wielkich kompozytorów jazzowych, w tym Billy’ego Strayhorna i Duke’a Ellingtona, Kenny’ego Burrella i Dave’a Brubecka. „Street of Dreams” z singlem „The Duke” ukaże się 12 listopada na CD i w formacie cyfrowym, a wydanie winylowe przewidziane jest na 10 grudnia.

Street of Dreams” jest muzyczną ilustracją drogi, jaką Charlap i Washingtonowie przebyli razem przez prawie 25 lat od powstania tria w 1997 roku. Na płycie wydają się oddychać jak jedność, niezależnie od tego, czy grają rozkołysany swing, czy delikatną balladę. Album jest zatem spotkaniem trzech wielkich muzyków, którzy kontynuują głęboką relację, przerwaną przez zakłócenia, spowodowane wydarzeniami z 2020 roku.


Tracklista: The Duke (Dave Brubeck) // Day Dream (Billy Strayhorn, John LaTouche, Edward Kennedy Ellington) // You’re All The World To Me (Burton Lane, Alan Jay Lerner) // I’ll Know (Frank Loesser) // Your Host (Kenny Burrell) // Out Of Nowhere (Johnny Green, Edward Heyman) // What Are You Doing The Rest Of Your Life? (Michel Legrand, Marilyn Bergman, Alan Bergman) // Street Of Dreams (Victor Young, Samuel M. Lewis)