Joy Crookes podzieliła się dzisiaj swoim długo oczekiwanym debiutanckim albumem „Skin”. Płyta zawiera single „Feet Don’t Fail Me Now”, tytułowy utwór „Skin”, „When You Were Mine” i najnowszy singiel „Trouble”. Album jest już dostępny na wszystkich platformach cyfrowych i na CD.

Aby uczcić premierę debiutu, Joy wyruszy w trasę koncertową jeszcze w tym roku. Trasa rozpoczyna się w listopadzie w UK i rozciąga się na przyszły rok, kiedy Joy zabierze show do Europy. 25 lutego 2022 roku artystka wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy.

„Skin”, którego Joy jest producentką wykonawczą obok Blue Maya, jest bardzo osobistym, przełomowym dziełem jednego z najodważniejszych i najzdolniejszych młodych talentów w Wielkiej Brytanii. Okładka płyty została wykonana przez Carlotę Guerrero, która wcześniej współpracowała z Chloe x Halle i Solange przy wszystkich jej zdjęciach do „A Seat at the Table”. To zbiór piosenek zbudowanych i udoskonalonych przez okres dojrzewania aż po wejście w dorosłość, które zostały dopracowane w zeszłym roku w najbardziej burzliwych okolicznościach. Poruszając takie tematy, jak zdrowie psychiczne, związki i polityka, z wdziękiem i wrażliwością, Joy udało się stworzyć coś, co można opisać tylko jako naprawdę wyjątkowe dzieło – zarówno doskonale aktualne, jak i całkowicie ponadczasowe.


Artystka z południowego Londynu ma bangladesko-irlandzkie pochodzenie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, mistrzowską instrumentalistką i nominowaną do nagrody Brit wschodzącą gwiazdą. Postrzega siebie jako część imponującego ekosystemu gawędziarzy, indywidualistów i soli ziemi Londyńczyków. Jej wyjątkowe podejście do opowiadania historii w piosenkach, w połączeniu z jej zaraźliwą charyzmą, sprawiło, że stała się cennym i zaufanym nowym głosem zarówno pod względem muzycznym, jak i w mediach społecznościowych. Joy wykorzystuje swoją kreatywność jako narzędzie do zrozumienia swojej tożsamości oraz własnego miejsca w świecie.