Adele udostępniła „Easy On Me”, swoją pierwszą nową piosenkę od pięciu lat i pierwszy singiel, który promuje nadchodzący album „30”, który swoją premierę będzie miał już 19 listopada 2021 roku. „Easy On Me” został wyprodukowany i napisany wspólnie z Gregiem Kurstinem i pojawia się wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Xaviera Dolana, który wcześniej odpowiedzialny był za klip do utworu „Hello”.

„Dla mnie nie ma nic silniejszego niż artyści, którzy ponownie łączą się po latach” – skomentował Dolan w oświadczeniu. Zmieniłem się. Adele się zmieniła. Jest to okazja do uczczenia tego, jak oboje się rozwinęliśmy i jak oboje pozostaliśmy wierni naszym najdroższym tematom. Wszystko jest takie samo, ale inne. – dodaje.


Adele oficjalnie ogłosiła szczegóły albumu „30” na początku tego tygodnia, potwierdzając, że kontynuacja „25” z 2015 roku pojawi się 19 listopada. Wiadomość pojawiła się po tym, jak billboardy z numerem „30” pojawiły się na budynkach w wielu miastach, w tym również w Polsce. Mówiąc o swoim nowym albumie w niedawnym wywiadzie dla Vogue, Adele powiedziała, że ​​dla niej bardziej osobisty niż jakakolwiek z jej poprzednich wydawnictw.