Album „Skin” Joy Crookes to zbiór piosenek zbudowanych i udoskonalonych przez okres dojrzewania aż po wejście w dorosłość, które zostały dopracowane w zeszłym roku w najbardziej burzliwych okolicznościach. Poruszając takie tematy, jak zdrowie psychiczne, związki i polityka, z wdziękiem i wrażliwością, Joy udało się stworzyć coś, co można opisać tylko jako naprawdę wyjątkowe dzieło – zarówno doskonale aktualne, jak i całkowicie ponadczasowe.

Premiera albumu “Skin” już jutro, tj. 15 października, a już teraz możemy posłuchać kolejnej jego zapowiedzi – w sieci ukazał się singiel “Trouble”.


„Skin”, którego Joy jest producentką wykonawczą, jest bardzo osobistym, przełomowym dziełem jednego z najodważniejszych i najzdolniejszych młodych talentów w Wielkiej Brytanii. Aby uczcić ogłoszenie, artystka podzieliła się tytułowym utworem „Skin” napisanym przez Joy, Danny’go Casio i Matta Maltese.

Artystka z południowego Londynu ma bangladesko-irlandzkie pochodzenie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, mistrzowską instrumentalistką i nominowaną do nagrody Brit wschodzącą gwiazdą. Postrzega siebie jako część imponującego ekosystemu gawędziarzy, indywidualistów i soli ziemi Londyńczyków. Jej wyjątkowe podejście do opowiadania historii w piosenkach, w połączeniu z jej zaraźliwą charyzmą, sprawiło, że stała się cennym i zaufanym nowym głosem zarówno pod względem muzycznym, jak i w mediach społecznościowych. Joy wykorzystuje swoją kreatywność jako narzędzie do zrozumienia swojej tożsamości oraz własnego miejsca w świecie.

W wieku zaledwie 22 lat Joy zdobyła zagorzałe grono lojalnych fanów oraz setki milionów odtworzeń i umocniła się jako wpływowa część nowej brytyjskiej muzyki. Joy ma na koncie wiele sukcesów, między innymi wyprzedane koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie oraz prestiżową nominację do BRITS Rising Star. Przed wybuchem pandemii miała supportować Harry’ego Stylesa w ramach zawieszonej obecnie trasy Love On Tour.

Przypominamy, że już w lutym 2022 roku, artystka wystąpi w Polsce.