Lady Gaga, 12-krotna laureatka Grammy i zdobywczyni Oscara, zaprezentowała na żywo materiał z najnowszego albumu „Love For Sale” wypełnionego duetami z Tonym Bennettem. Koncert odbył się we współpracy z siecią centrów handlowych Westfield.

Sympatycy piosenkarki w Stanach Zjednoczonych i Europie mieli okazję wysłuchać premierowo materiału z jazzowej płyty podczas występu, który był transmitowany w wybranych centrach handlowych, w tym w warszawskiej Arkadii. W ponad 20 lokalizacjach przygotowano jazzowe strefy zainspirowane albumem, gdzie fani mogli wspólnie podziać show online.

W zjawiskowej sukni z piór, zaprojektowanej przez siostrę Natali Germanottę, Lady Gaga rozpoczęła koncert od wykonania „Luck Be a Lady”. W towarzystwie 5-osobowego jazz bandu, artystka zaprezentowała ponadto pełne elegancji interpretacje „Night and Day”, „Let’s Do It” i „Fly Me to the Moon”. Ponadto gwiazda zaskoczyła wszystkich wysublimowanymi, jazzowymi wersjami swych przebojów „Poker Face” i „Born this Way”.

Wszyscy, którzy nie mogli pojawić się na dedykowanym premierze „Love For Sale” unikatowym koncercie, mogą do 14 października obejrzeć występ Lady Gagi.

– Bardzo stęskniłam się za śpiewaniem dla fanów, dlatego dziękuję Westfield za to niesamowite doświadczenie – skomentowała Lady Gaga. – Jazz to najlepsza muzyka z Ameryki do wspólnego słuchania. Możliwość współuczestniczenia w takim koncercie, była tym, o czym marzyłam. Jestem szalenie wdzięczna fanom, gdziekolwiek byli tej nocy.

Wydana 1 października „Love For Sale” to druga wspólna płyta Tony’ego Bennetta i Lady Gagi.

Album, będący następcą bestsellerowgo „Cheek to Cheek”, stanowi hołd duetu dla twórczości Cole’a Portera. Na wydawnictwo trafiły wybrane przez oboje artystów klasyki z popowego repertuaru Cole’a Portera, w tym takie standardy jak „I Get a Kick Out of You”, „Night and Day” czy „I’ve Got You Under My Skin”.