Dzisiaj, tj. 24 września odbywa się premiera reedycji płyty „Obecny Tribute to Andrzej Zaucha” – albumu Kuby Badacha, o tym samym tytule, który pierwotnie światło dzienne ujrzał w 2009 roku. Tym razem krążek w wersji specjalnej, wzbogaconej o dwa utwory, pojawi się w sklepach, z okazji trzydziestej rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy.

Album promuje niepublikowany dotąd singiel „W Złotych Kroplach Deszczu”. Utwór wraz z lyric video można zobaczyć w serwisie YouTube.


Pierwotnie, na krążku znalazło się 14 utworów m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, „C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: „W złotych kroplach deszczu” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz „Czarny Ali Baba” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski. 

Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać – mówi Kuba Badach. – Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego.

Zamów album w wersji CD na KulturalnySklep.pl albo posłuchaj w streamingu.