Jennifer Hudson jest na najlepszej drodze do statusu EGOT (Emmy, Grammy, Oscar, Tony), po tym, jak zdobyła nagrodę Emmy 2021 w kategorii Wybitne Media Interaktywne w programie Daytime dla Baby Jagi. Użyczyła głosu w filmie “The Forest” wyreżyserowanym przez Erica Darnella i była jednym z czterech producentów wykonawczych.

Hudson podzieliła się owocnymi wiadomościami w mediach społecznościowych, stwierdzając:

„Jestem bardzo wdzięczna za możliwość użyczenia głosu postaci i roli producenta wykonawczego wraz z tym innowacyjnym zespołem. Wszyscy zainspirowaliście mnie do robienia tego, co robicie najlepiej. Otrzymanie nagrody Emmy za ten wyjątkowy projekt to prawdziwa wisienka na torcie”.

Droga do prestiżu Hudson czyli zdobycia EGOT rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy zdobyła Oscara w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Effie White w “Dreamgirls”. Dwa lata później, na rozdaniu Grammy 2009, jej idolka Whitney Houston przyznała jej nagrodę za najlepszy album R&B. Później wygrała kolejną Grammy w 2017 roku za najlepszy album teatru muzycznego (“The Color Purple”).

Jeżeli Hudson zdobędzie nagrodę Tony i uzyska status EGOT, będzie drugą czarnoskórą kobietą w historii, która dokona tego niezwykłego osiągnięcia. Whoopi Goldberg jest pierwsza.