Pandemia spowodowała, że coraz bardziej łakniemy muzyki na żywo. Dlatego też Robert Glasper ma coś wyjątkowego dla swoich fanów. Aż do listopada będzie on rezydentem w The Kennedy Center i w Blue Note.

Rezydentura w The Kennedy Center w Waszyngtonie będzie trwała od 9 do 19 września. Przez pierwsze cztery wieczory zaprezentuje grupę Dinner Party założoną z Terrace Martinem. Podczas występu dołączą do nich wokalista Phoelix, Dj Jahi Sundance, perkusista Marcus Gilmore, basista Burniss Travis. Kolejny weekend to powrót do “Black Radio”. Na scenie Glasperowi towarzyszyć będą raper D Smoke, Chris Dave, gitarzysta Isaiah Sharkey oraz zapowiedziani już goście specjalni.


Po rozbujaniu Waszyngtonu, Glasper przeniesie się do Blue Note, gdzie od 1 października do 7 listopada będzie zarządzał tamtejszą sceną. Jak możemy zobaczyć na plakacie goścmi Glaspera będą tacy artyści jak Ledisi, Bilal, PJ Morton, Meshell Ndegeocello i Keyon Harrold. Rezydencja będzie obejmowała także występy “Black Radio” i Dinner Party oraz hołdy dla takich legend jazzu jak Wayne Shorter i Chick Corea.

Trudno będzie się dostać na jakikolwiek występ Roberta Glaspera w ramach rezydentury, ale… to nie znaczy że nie będziemy mogli oglądać go na żywo. Robert Glasper podjął współprace z On Air, gdzie da dwa koncerty na żywo. 8 października wystąpi Robert Glasper Electric Trio z takimi goścmi jak Travis, Sundance i Justin Tyson, następnie powróci 29 października na kolejny koncert z Dinner Party, gdzie gościem specjalnym będzie Christian Scott aTunde Adjuah.