ZK Collaboration wydając album „Slow Food” w serii Polish Jazz, dołączają do legendarnej serii pod numerem vol. 86. Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.

Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca wszystko do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących Jazz i sprawia, że mówisz …. wow… jak oni brzmią….! To właśnie jest siła zespołu ZK Collaboration, natomiast album „Slow Food” jest niczym wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym funk, fusion, punk, rock’n’roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.


ZK Collaboration jest grupą przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem studiowali, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata razem grając. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. Postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten wszechobecny muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album.

Skład grupy: Maciej Kądziela – saxophones, Adam Zagórski – drums, Mateusz Gawęda – piano, Jakub Mizeracki – guitar, Roman Chraniuk – bass

Mówią o sobie i swojej muzyce:

„Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, polegaj na tym i ufaj sobie w tym, co robisz, to po prostu to musi być dobre i to musi być to!
Taka jest nasza muzyka!”