„Is This Love” to hit króla reggae Boba Marleya. W wykonaniu Allena Stone nabrał soulowego charakteru. Piosenka jest pierwszym singlem z nowego, akustycznego albumu artysty pt. „APART”, którego premiera zaplanowana jest na 12 listopada. Album dostępny będzie na CD, winylu oraz w serwisach streamingowych.


Allen Stone to urodzony w Chewalah w stanie Waszyngton piosenkarz i gitarzysta soul i r’n’b. Swoją karierę muzyczną Allen zaczął w kościele swojego ojca, gdzie śpiewał i grał na gitarze podczas nabożeństw. Muzykę soul odkrył w wieku nastoletnim, wtedy też zaczął zbierać płyty winylowe z lat 1960-1970. W wieku 15 lat usłyszał album „Innervisions” Steviego Wondera i to właśnie ta płyta oraz sukces muzyczny szkolnej przyjaciółki Stacie Orrico sprawił, że zaczął na poważnie myśleć o karierze muzyka.

Jak pisze na swojej stronie internetowej, główną isnpiracją dla jego muzyki są między innymi The MetersAretha FranklinGladys Knight oraz Jamie Lidell i James Morrison. Krytycy ze względu na społecznie zaangażowane teksty porównują go do Steviego WonderaMarvina Gaye czy Donna Hathaway.

Dyskografię artysty zamyka album wydany w 2019 roku pt. „Building Balance”.