Minął rok od premiery albumu „Noc”. Krążek zebrał fenomenalne recenzje, był nominowany do O!Lśnień Onetu i Odkryć Bestsellerów Empiku. W zeszłym tygodni artysta został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk 2021 w kategorii „Album Roku Elektronika”. Płytą zachwycili się nie tylko dziennikarze i fani, ale też artyści, którzy na zaproszenie Baascha wzięli udział w projekcie „NCRMX” – nowej odsłonie opowieści o Nocy.

„Nie chciałem wydawać zwykłej płyty z remixami, na której słuchacz znajdzie po prostu bardziej taneczne wersje utworów z mojej płyty. Zależało mi na „spotkaniu” z bardzo różnymi artystami, wielu z nich to moi znajomi, inni moi idole. Jestem zaszczycony, że ten projekt powstał. „NCRMX” otwiera kolejny rozdział. Moje utwory zostały przepuszczone przez bardzo różną wrażliwość muzyczną, dostając nowe życie. Cieszę się, że ta Noc jeszcze się nie kończy”. – mówi Baasch.

Drugim singlem zapowiadającym płytę jest „Miasto” w remixie Catz ‘n Dogz.

Baasch o utworze:

“Wielu z nas miewa momenty, kiedy ma ochotę rzucić wszystko, spakować się i wyjechać. Moje „Miasto” jest o Warszawie, ale myślę, że to bardzo uniwersalny utwór. Ostatnio w Polsce coraz więcej spraw nas uwiera, na coraz mniej rzeczy mamy wpływ. Ten utwór jest bardziej aktualny teraz niż kilka miesięcy temu, kiedy go napisałem”.

W projekt zaangażowało się aż 20 artystów. Wielu z nich pierwszy raz w swojej karierze wzięło na warsztat utwór innego artysty. Na zaproszenie Baascha odpowiedzieli: m.in. Smolik, Skubas, Paulina Przybysz, Karaś/Rogucki, Kapela za Wsi Warszawa, Piernikowski, Catz’n’Dogz, Zamilska, Tęskno, Wczasy, Enchanted Hunters, Niemoc, Szatt, MinT, Lucassi, Lo Key, flyology, Avtomat. Album „NCRMX” ukaże się w formie elektronicznej 27 sierpnia.

26 sierpnia, dzień przed premierą “NCRMX” będzie można odsłuchać w Warszawie (ESPORT SPOT – Elektrownia Powiśle) przedpremierowo cały album oraz posłuchać rozmów z remixerami. Na koniec zagrają trzej z nich: Avtomat, flyology i Skarby. Rozmowę poprowadzi cudowna Ula Kaczyńska. Wstęp wolny dla wszystkich. Start o godz. 20:00 Szczegóły wydarzenia: https://fb.me/e/4BiIEBVWo