„Potop” to trzeci singiel promujący płytę „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, która ukaże się w październiku. W nagraniu gościnnie w charakterze wokalistki pojawia się Joanna Longić z Tęskno.

Tak opowiada o pomyśle na „Potop”:

Pisząc słowa do piosenki „Potop” zainspirowałam się biblijną historią, w której kataklizm przynosi katharsis. Obie zwrotki zaczynam od wyliczanki kolorów. Ich zestawienie tworzy tęczę — symbol nadziei, boską obietnicę bezpieczeństwa. Jednak patrząc na niebo po burzy, zamiast pokoju czuję strach, bo jesteśmy pełni nienawiści. Atakujemy ludzi o odmiennych poglądach czy innej orientacji. Ograniczamy wolną wolę innych, a swojej nadużywamy. Dlatego pomimo błędnego koła, w którym tkwimy, ja nadal wymieniam kolory i wciąż żywię nadzieję, że finalnie zwycięży tęcza.


„Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako „młodzi zdolni”. W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca „Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad „kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.