H.E.R. wystąpiła ostatnio na scenie Hollywood Bowl aby wykonać, na żywo, kilka swoich utworów. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć między innymi „Best Part”, „Fight for You”, „I Can’t Breathe” czy cover Marvina Gaye „What’s Going On”. Wokalistka wystąpiła w towarzystwie orkiestry L.A Filharmonic pod batutą Gustavo Dudamel.


Najnowsza płyta H.E.R.„Back of My Mind”, ukazała się nakładem MBK Entertainment/RCA Records. Album jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Zapowiedziano go występem „Hold On” z gwiazdą muzyki country, Chrisem Stapletonem. Płytę promował singiel „Come Through (feat. Chris Brown)”.

H.E.R. ma w dorobku już cztery nagrody Grammy. Ostatnia, przyznana w tym roku to statuetka za najlepszy utwór. „I Can’t Breathe” został napisany w reakcji na zabójstwo George’a Floyda przez amerykańską policję w maju ubiegłego roku, które wywołało falę protestów na całym świecie. Dotyka uczucia strachu, niepewności i złości, odczuwanego przez czarnych obywateli. „Napisałam ten utwór w łazience domu moich rodziców. Nie sądziłam, że mój strach i ból może mieć taki wpływ i że będę w stanie coś zmienić. Ale myślę jednak, że właśnie o to chodzi, że po to piszę muzykę” – opowiedziała o jego powstawaniu. H.E.R. zdobyła także Oscara za piosenkę „Fight For You”, napisaną do filmu „Judasz i Czarny Mesjasz”, wyreżyserowanym przez Shakę Kinga i opowiadającym o Fredie Hamptonie, działaczu Czarnych Panter zabitym przez policję.