„MyLuv” powstał po nocy spędzonej na paleniu i graniu w Super Smash Bros., jest prostą odą do jego dziewczyny. Spencer mówi: 

„Zrobiłem tę piosenkę rano, co jest dla mnie bardzo rzadkie. Zdałem sobie sprawę, że nie mam na albumie żadnej trąbki i znowu to podchwyciłem. To jest jak świętowanie mojej miłości, więc trąbka była do tego idealna. To te same bębny, których używałem na mojej EP-ce Want U Back, co było naprawdę zabawne. „MyLuv” powoli staje się jednym z moich ulubionych ze względu na to, jak fajnie jest go grać i jaki jest bezpośredni”.

Oficjalny teledysk do „MyLuv” został stworzony przez Matthew Klahna, i nakręcony w zaledwie dwie godziny na nowojorskim moście Williamsburg Bridge.

„Myślę, że to mój ulubiony teledysk, jaki zrobiłem” – mówi Spencer. „Fajną rzeczą w filmowaniu w Nowym Jorku jest to, że ludzie są naprawdę podekscytowani kamerą. Myślałem, że ludzie nas znienawidzą”.


„MyLuv” następuje po singlu „Lonely As I Ever Was”, które także znajdzie się na „Are U Down?” – debiutanckim albumie nowojorskiego muzyka i producenta Spencera Milesa Abrahama Allena. Napisany, nagrany i wyprodukowany przez Spencera. podczas pandemii składa się z  11 piosenek, w których łączy R&B, hip-hop, funk, indie, pop, jazz i soul, tworząc dźwięki, które są zarówno analogowe jak i cyfrowe, zakorzenione w przeszłości, pozostając jednocześnie mocno w teraźniejszości. Z udziałem koleżanki z wytwórni 4AD Becky and the Birds (wokal w „After The Show”), Luke’a Diamonda (gitary) i Jake’a Arona Spencer. połączył neo-soulowe fajerwerki wokalne, hip-hopowe flow i popowe ambicje w album przesiąknięty wszystkimi klimatami nowojorskiego lata.


Urodzony i wychowany w Rochester, w stanie Nowy Jork, w rodzinie chemików, którzy nadali mu drugie imię Miles (od imienia Milesa Davisa). Jego kariera muzyczna zapowiadała się od najmłodszych lat, kiedy to 4-letni Spencer lobbował u swojej jamajskiej matki i brytyjskiego ojca o lekcje gry na trąbce w hołdzie swojemu imiennikowi. Bogata i niedoceniana scena twórcza Rochester pielęgnowała jego muzyczne umiejętności, a w wieku kilkunastu lat zdobył miejsce w letnim programie jazzowym w prestiżowej Eastman School of Music w tym mieście. Producent samouk, który zawsze nagrywał w izolacji, rozpoczął samodzielne wydawanie domowych nagrań w 2018 roku, a ostatecznie porzucił college, gdy jego EP „Want U Back” stała się hitem.

Obecnie zamieszkał w brooklyńskiej dzielnicy Bed Stuy, która sama w sobie jest żyznym gruntem dla kreatywnych przedsięwzięć, Spencer. jest głównym graczem w zżytej i wspierającej się społeczności twórców, do której należą również Clairo, Snail Mail, Claud, Advisry, Binki, Cautious Clay i Triathlon.

„Are U Down?” ukaże się cyfrowo 10 września 2021 roku. Fizyczne formaty pojawią się w 2022 roku.