Stary klasyk Pata Metheny’ego „Better Days Ahead” lśni w zupełnie nowym świetle. Fani artysty poznali już ten utwór w różnych wersjach. Teraz wyobraźcie sobie mały bar, w którym siedzą sobie i grają najwięksi jazzmani.

„Fascynuje mnie to, które z moich starszych utworów nadal interesują nowe pokolenia muzyków, a ten kawałek ma formę i harmonię, którą ludzie chcą grać i o niej rozmawiać.[…] James wniósł do niego klimat, który sprawił, że utwór nabrał świeżości.” – Mówi Pat.

„Better Days Ahead” w zupełnie nowej odsłonie, to kolejna zapowiedź albumu „SIDE-EYE NYC”, który do sklepów trafi już 10 września nakładem BMG Modern Recordings.


Album „SIDE-EYE NYC” zarejestrowany został podczas serii koncertów, które Metheny dał niedługo przed pandemią, we wrześniu 2019 roku. Wydawnictwo to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny’ego, takich jak np. „Timeline” czy opublikowany właśnie „Better Days Ahead”. Pat Metheny wraz z premierą nowej płyty wyrusza w trasę koncertową, która potrwa co najmniej do końca 2022 roku.