Sony Music Entertainment świętuje 30-lecie grupy Cypress Hill z rozszerzoną edycją płyty, która zrobiła rewolucję w hip-hopie lat 90-tych. Na albumie „Cypress Hills (30th Anniversary)” znalazły się dodatkowo 3 utwory: „The Phuncky Feel One (Extended Version)”, „Stoned Is The Way Of The Walk (Reprise)” oraz „Puerco (Pigs) (Spanish Edit)”. W dniu dzisiejszym do serwisów digitalowych trafia nowa wersja albumu, którą promuje remix utworu „How I Could Just Kill a Man” autorstwa Alchemist.


Z okazji rocznicy premiery albumu, klasyczne teledyski Cypress Hill zostały zremasterowane do jakości HD. Na oficjalnym kanale na YouTube pojawią się video: „How I Could Just Kill a Man”, „Hand On The Pump”, „The Phuncky Feel One”, „Stoned Is The Way I Walk” oraz “Latin Lingo”.

Sony Music Entertainment powraca do pierwszych trzydziestu lat fenomenalnej kariery Cypress Hill dzięki nowemu projektowi – stronie internetowej, zawierającemu interaktywną oś czasu, która prowadzi fanów przez historię grupy. Mają oni wgląd w ich sukcesy, statystyki, otrzymane nagrody i kluczowe momenty z ery debiutanckiego albumu.


Album oryginalnie wydany 13 sierpnia 1991 roku przez Ruffhouse Records oraz Columbia Records, to przełomowy manifest rewolucyjny grupy hip-hopowej z zachodniego wybrzeża. Ugruntował ich wygląd, brzmienie i postawę, jako niezaprzeczalną siłę na scenie popkultury. Z wszystkimi utworami wyprodukowanymi przez DJ Muggsa, Cypress Hill przeszli ścieżkę od hardcorowego hip-hopu do głównego nurtu komercyjnej muzyki. Dzięki temu można było usłyszeć ich twórczość w stacjach radiowych w całych Stanach Zjednoczonych, jak również w ośrodkach miejskich i akademikach. Album pokrył się podwójną platyną, czyniąc Cypress Hill jedną z pierwszych grup hip-hopowych, która kiedykolwiek osiągnęła multiplatynową sprzedaż.

Pochodząca z South Gate w Kalifornii formacja Cypress Hill sprzedała ponad 20 milionów albumów na całym świecie w ciągu swojej 30-letniej kariery. Od początku lat 90-tych uznawani są za głównych reprezentantów hip-hopu z zachodniego wybrzeża. W 2019 roku stali się pierwszą latynoską grupą hip-hopową, która została uhonorowana własną gwiazdą w słynnej Alei Gwiazd w Hollywood.