Jennifer Hudson to jeden z największych, najodważniejszych i najjaśniejszych głosów w muzyce współczesnej. Jest nie tylko dwukrotną zdobywczynią nagrody Grammy i autorką bestsellera, otrzymała także nagrodę Akademii, Złotego Globa i inne niezliczone wyróżnienia jako aktorka. Jej debiutancki album „Jennifer Hudson” z 2008 roku pokrył się platyną, kolejny album „I Remember Me” z 2011 roku złotem, a „JHUD” z 2014 roku zdobył nominację do nagrody Grammy.

Hudson zagrała w wielu filmach, od „Dreamgirls” i „Seks w wielkim mieście” po „Chi-Raq” i „Sing”, a także wystąpiła na Broadwayu w musicalu „Kolor purpury” – adaptacji powieści Alice Walker. Ścieżka dźwiękowa musicalu przyniosła Hudson kolejną nagrodę. Grammy. Po drodze stała się bestsellerową pisarką, była też trenerką w brytyjskiej i amerykańskiej edycji The Voice.

W 2019 roku wystąpiła jako Grizabella w kinowej adaptacji „Cats”. Przyłożyła także rękę do chwalonego przez krytyków filmu dokumentalnego „RGB” o Ruth Bader Ginsburg utworem „I’ll Fight”. W tym roku pojawi się na wielkim ekranie jako Aretha Franklin, w długo oczekiwanym filmie biograficznym „Respect” (reż. Liesl Tommy), którego jest również producentką wykonawczą. Franklin osobiście wybrała ją do filmu. Artystka wkrótce wyda nową muzykę.

Tymczasem możemy posłuchać utworów Arethy Franklin w wykonaniu Jennifer Hudson. Wszystko to za sprawą filmu “Respect” i ścieżki dźwiękowej jaka do niego powstała. Na soundtracku do filmu znalazło się 18 utworów, w tym nieśmiertelne “Think” czy “Respect”.

Album w wersji CD możecie zamówić, m.in. tutaj. Jeśli chodzi o wersję LP, będzie miała premierę w październiku.

Film „Respect” śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin, by odnaleźć swój głos. Pierwszy singiel o nazwie „Here I Am (Singing My Way Home)” toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawi się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Respect”. Singiel posłuży jako jedyna oryginalna piosenka w filmie. Piosenkarka i aktorka Jennifer Hudson została wybrana do roli przez samą Arethę Franklin.