“Ciemność” to pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo Sary Jaroszyk – płytę pt. “NEOWISE”, na której artystka eksploruje tematy nieskrępowanej i złożonej kobiecości. Wszelkie jej barwy rezonują w tekstach dotyczących ludzkich relacji, ale także tej najważniejszej, relacji z samą sobą. 

Pierwszy singiel opisuje spotkanie dwóch obcych sobie osób, które zaczynają ze sobą współgrać – rodzi się między nimi fascynacja i namiętność. Jednak tytułowa “Ciemność” ma też wydźwięk bardziej symboliczny. Odpowiada ona za te sfery naszego życia, które rządzą się nie rozumem, a uczuciami i intuicją. 

Zgodnie z tematyką płyty, teledysk wyreżyserowany przez Sebastiana Juszczyka ukazuje różne formy kobiecości: tę wystawioną na ciągłą ocenę, jako obiekt seksualny, ale również tę bezkompromisową i silną. Półcienie w teledysku podkreślają, że każda jej forma jest i tak jedynie małym wycinkiem większej, bardziej złożonej całości. 

Za produkcję utworu odpowiedzialny jest AWGS, który jest naczelnym producentem albumu, mix i mastering – Enzu.


Sara Jaroszyk – jest jedną z najlepiej zapowiadających się wokalistek młodego pokolenia – śpiewa, komponuje, pisze teksty, tańczy. Odkąd pojawiła się na muzycznej scenie, określana jest mianem zjawiskowej artystki. Od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalism i Mięthą. Sarę można usłyszeć na płycie legendy polskiego jazzu Michała UrbaniakaBeats & Pieces” wraz z P. Unity, z którymi to wydała w 2018 roku płytę pt. “PULP” wyróżnioną, między innymi, nominacją do Fryderyka.  Na swoim koncie ma między innymi autorską płytę pt. “Światłocienie”, którą wydała pod koniec 2018 roku.