Joan Wasser aka Joan As Police Woman powraca na scenę z nowym singlem „Take Me To Your Leader”. Utwór to pierwszy zwiastun muzyczny nowego albumu „The Solution Is Restless”, napisanego i nagranego z Dave’m Okumu z The Invisible i legendarnym perkusistą Tonym Allenem na krótko przed jego śmiercią.

Płyta ukaże się 5 listopada nakładem wytwórni [PIAS].

Do utworu powstał teledysk stworzony przez uznaną fotografkę uliczną Chloe Pang i wyreżyserowany przez Katherine Helen Fisher z Safety Third Productions. Za postprodukcję obrazu odpowiedzialny jest Shimmy Boyle.

„Moją intencją było zachęcić ludzi do wglądu w surowe, intymne, niezakłamane momenty bycia. Staraliśmy się podkreślić poczucie więzi i mam wrażenie, że rezultatem końcowym jest głęboka medytacja na temat więzi międzyludzkich w naszych współczesnych czasach” – mówi Chloe.

„W marcu 2019 roku, podczas wydarzenia Africa Express „The Circus”, Damon Albarn zapoznał mnie z legendą afrobeatu, Tony’m Allenem i to był strzał w dziesiątkę. Tony i ja zagraliśmy wersję „I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free” Niny Simone i postanowiliśmy zarejestrować ten utwór razem. Poprosiłem mojego starego przyjaciela i zaciętego muzyka, Dave’a Okumu, by dołączył do nas z Londynu i w listopadzie tego roku, w paryskim studiu, improwizowaliśmy całą noc. Kiedy świat się zamknął, użyłem tych nagrań do napisania płyty zatytułowanej „The Solution Is Restless”. Premierowy singiel, „Take Me To Your Leader” jest najbardziej żywiołowym utworem na nowej płycie. Napisałam go obserwując, jak Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, nawiguje do 2020 roku. W moim wymarzonym świecie, USA prosi ją o spotkanie, by dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać krajem” – mówi Joan.


W roku, w którym większość świata wcisnęła „pauzę”, Joan tworzyła i wydawała nową muzykę. Napisała i nagrała z Damonem Albarnem materiał na płytę Gorillaz „Song Machine”, wydała swój drugi album z coverami („Cover Two”) i pierwszy krążek koncertowy „Live”. Pojawiła się również na płycie Afel Bocoum „Lindé” (World Circuit).

Tony Allen był perkusistą i dyrektorem muzycznym zespołu Fela Kuti Africa ’70 w latach 1968-1979 oraz jednym z głównych współtwórców gatunku Afrobeat. Fela stwierdził, że „bez Tony’ego Allena nie byłoby afrobeatu”, a Brian Eno określił go jako „być może najlepszego perkusistę, jaki kiedykolwiek żył”. W ostatnich latach Tony połączył siły z Damonem Albarnem, Paulem Simonem i Simonem Tongiem, tworząc zespół The Good, the Bad & the Queen.

Dave Okumu jest najbardziej znany jako frontman zespołu The Invisible, który otrzymał Mercury Music Prize, a ostatnio ogłosił wydanie solowego albumu „Knopperz”, który ukaże się we wrześniu.

Joan As Police Woman zaplanowała światową trasę koncertową na marzec i kwiecień 2022 roku. Artystka wystąpi ze swoim trio, w skład którego wchodzi między innymi Parker Kindred (Antony & The Johnsons / Jeff Buckley). Więcej informacji na stronie artystki.