Na początku 2021 roku Hard Feelings – wspólny projekt nowojorskiej wokalistki i autorki tekstów, Amy Douglas i Joe Goddarda z Hot Chip, zaprezentował singiel „Holding On Too Long”. Dziś z wielką przyjemnością informujemy, że Hard Feelings ogłaszają wydanie swojego  debiutanckiego albumu „Hard Feelings”. Premiera 5 listopada 2021 roku!


Amy o „Dangerous”:

„Ze wszystkich utworów na tym albumie, to jest jeden, przy którym Joe i ja pracowaliśmy od tyłu, zazwyczaj nasz tryb pracy polega na tym, że ja piszę melodię i teksty do jego niesamowitych produkcji.  Tym razem to moja stara piosenka, którą ja wprowadziłem do miksu, a niesamowita, ciężka od basu produkcja Joe’go sprawiła, że cała piosenka nabrała nowego charakteru!  Pokazało to również Joe i mnie, że naprawdę nie ma absolutnie żadnej metody, dzięki której nie moglibyśmy szybko wymyślić tych bangerów. Piszemy przez telepatię!”

Pod każdym względem debiutancki album Hard Feelings jest „operą smutnych bangerów”. Luźno koncepcyjny materiał jest niezwykle wciągającym, kinowym doświadczeniem dla twoich stóp i uszu, osadzonym płynnie na skrzyżowaniach New Wave i synthpopu inspirowanego muzyką pop i dance.   Piosenka po piosence skupia się na rozwikłaniu związków i ich zniuansowanej tajemnicy, przepełnionej ekstatycznymi wzlotami, bolesnymi upadkami i czystym dramatem. Oto płyta, która sprawi, że będziesz tańczyć, płakać i czuć.


Amy Douglas w Nowym Jorku zyskała reputację w świecie house i disco dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i zdolności pisania piosenek, dostarczając mocne wokale i zabójcze melodie wpadające w ucho. Po występach z Juan MacLean i Treasure Fingers, Amy współpracowała z takimi artystami jak Luke Solomon, The Crooked Man, Horse Meat Disco. Ostatnio napisała utwór „Something More” dla Roisin Murphy, który znalazł się na jej ostatnim albumie „Roisin Machine”. Ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi mistrzami, takimi jak: Bill Brewster, Andrew Weatherall i Sean Johnston.

Nazwisko Joe’a Goddarda jest również synonimem świata muzyki elektronicznej, szeroko znanym w czołówce brytyjskich producentów, tworzących muzykę  z całego swojego panoramicznego życia muzycznego, od house’u, techno i disco po UK garage, R&B i electro-pop. Joe tworzy jedną piątą brytyjskiej elektroniczno-popowej potęgi Hot Chip, a obok Rafa Rundella współtworzy The 2 Bears.