Durand Jones & The Indications udostępniają nowy singiel „The Way That I Do” z nadchodzącego albumu „Private Space”, który ukaże się 30 lipca nakładem Dead Oceans. W towarzyszącym teledysku, wyreżyserowanym przez Weird Life i nakręconym w słynnej restauracji Josephine’s Southern Cooking w Chicago, występują Pete & Linda Frazier, zwycięzcy World’s Largest Steppers Contest w Chicago w 2019 roku.

„Moja żona Linda i ja pochodzimy z Chicago, światowej stolicy stepperów, i jesteśmy członkami organizacji Majestic Gents Stepper’s” – mówi Pete Frazier. „Byliśmy zaszczyceni, że poproszono nas o udział w tym klipie. Jak mawiamy na parkiecie, 'Stepperzy, bierzmy się do roboty!’”.

Aaron Frazer dodaje:

„Czy to w trasie, czy tworząc albumy, zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo kochamy motywować ludzi do tańca. Kiedy uderzają pierwsze nuty lub opada igła i cały tłum się rozświetla. To jest to uczucie, którego się trzymaliśmy przez cały 2020 rok. I to właśnie przynosimy wraz z utworem 'The Way That I Do’. To piosenka, która ciągnie cię na parkiet, napisana dla tej wyjątkowej osoby, która sprawia, że chcesz zrobić więcej i być najlepszą wersją siebie. Ale jest też dla wszystkich, którzy tęsknią za tym, by po prostu zebrać się razem i ruszyć tyłek! Do zobaczenia wkrótce!”


Po „American Love Call” z 2019 roku, „Private Space” otwiera drzwi do szerszej gamy dźwięków, odważnie wprowadzając zespół w świat syntezatorowego, nowoczesnego soulu i dyskotekowych bitów usianych smyczkami. Dziesięć utworów zawartych na albumie zapewnia zarówno eskapistyczną fantazję jak i bardzo potrzebne odświeżenie po burzliwym 2020 roku. The Indications podkreślają kolektywną odporność – jak również moc dobrej piosenki jako światła w ciemności. Od pomysłu po ostateczny szlif albumu, „Private Space” jest medytacją nad tym, co pomaga nam przetrwać izolację i stratę: wspólnota, miłość i przyjaźń. Podczas gdy świat powoli wychodzi z chaosu minionego roku, Private Space pojawia się w odpowiednim momencie.

„Czuję, że pojawimy się w życiu ludzi w momencie, gdy będą wychodzić z naprawdę trudnego okresu” – mówi Frazer. „Nie wyszliśmy jeszcze z lasu, ale mam nadzieję, że to pozwoli ludziom znów się spotkać, podzielić i doświadczyć katharsis”.

Grupa w dniu premiery albumu przygotowała specjalną niespodziankę!

Wszyscy, którzy zakupią w przedsprzedaży „Private Space” w sklepie Asfalt Shop otrzymają specjalny kod dostępu do wirtualnego koncertu, który będzie aktywny przez 48 h.