W zeszłym tygodniu VONDA7 wydała debiutancki album „Let Go”. Producentka znana przede wszystkim z klubowego repertuaru tym razem zaprezentowała materiał osadzony w klimacie synth popu i indie. Dziś premierę ma teledysk do singla „Move it”.

Każda osoba ma w sobie energię męską i żeńską. Klip opowiada historię zaburzenia równowagi tych energii w związku interpersonalnym, gdzie osoby noszą maski narzucone przez społeczeństwo. Jedna z osób jest w końcu zmęczona graniem narzuconej roli i ucieka, by odnaleźć się na nowo i odzyskać równowagę. Prowadzona przez spotkanych podczas swojej wędrówki nauczycieli, odzyskuje siłę i wraca do relacji gdzie wszczyna walkę o równowagę – przybliża fabułę teledysku VONDA7.


Płyta „Let Go”, która ukazała się nakładem należącej do artystki wytwórni art | werk, to zbiór kompozycji, który oprócz wyraźnego stylu, osadzonego w brzmieniu house i techno, pokazuje różnorodny, wszechstronny wachlarz inspiracji, od hip-hopu, indie po synth pop. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się wokale autorstwa Sylwii, które stanowią motyw przewodni całego albumu. 

Choć to zbiór piosenek, powstałych na przełomie kilku lat, album stanowi spójną i jednocześnie szczerą, autorefleksyjną historię artystki, w której motywem przewodnim są relacje międzyludzkie. „Let Go” kryje w sobie elementy baśniowości i marzycielstwa, ale nie brakuje w niej też egzystencjalnych przemyśleń i trudnych pytań życiowych.