Legendarny piosenkarz Tony Bennett ponownie spotkał się z Lady Gagą 2 lipca na koncercie MTV Unplugged, który może okazać się jednym z jego ostatnich występów na żywo. Koncert miał miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak rodzina Bennett’a ujawniła w wywiadzie dla AARP Magazine, że od czterech lat żyje z chorobą Alzheimera.

Tony Bennett i Lady Gaga współpracowali wcześniej przy albumie „Cheek to Cheek” z 2014 roku, który przyniósł im nagrodę Grammy dla najlepszego tradycyjnego popowego albumu wokalnego. Duet również zapowiedział drugi album, którego sesje trwały dwa lata, nagrywając go między 2018, a początkiem 2020 roku.

Bennett i Lady Gaga po raz pierwszy uświetnili scenę Unplugged, wykonując świeże wersje ze swojego nowego albumu ze standardami jazzowymi oraz garścią niespodzianek, których na pewno nie będziesz chciał przegapić.” – czytamy w komunikacie MTV Unplugged.

U 94-letniego Bennetta Alzheimer został zdiagnozowany w 2016 roku, ale zaczął wykazywać prawdziwe oznaki pogorszenia sytuacji w 2018 roku, kiedy on i Lady Gaga nagrywali swój kolejny album. Jego stan polepszył się od czasu diagnozy i nadal jest w stanie koncertować.

„On robi tak wiele rzeczy w wieku 94 lat, że wiele osób bez demencji nie może zrobić” – powiedział AARP dr Gayatri Devi, który zdiagnozował Bennetta. „On naprawdę jest symbolem nadziei dla kogoś z zaburzeniami poznawczymi”.

Bennett wcześniej występował solo dla MTV Unplugged w 1994 roku.