Do sieci trafił nowy singiel Reni Jusis pt. „Lawenda” wraz z klipem w reżyserii Olgi Czyżkiewicz. Jest to kolejna zapowiedź nowego albumu artystki, który ukaże się 14 lipca. Płytę „Je Suis Reni” można zamówić już w preorderze.

“Lawenda” to drugi utwór z nadchodzącego albumu “Je Suis Reni”, po świetnie przyjętym “Voyage Voyage”. Premiera francusko-polskojęzycznego projektu Artystki odbędzie się 14 lipca w Święto Narodowe Francji. Nowy singiel to opowieść o spełnionym, kochającym siebie człowieku, który nie goni już za tym, co dawniej wydawało mu się niezbędne do szczęścia. Muzykę do „Lawendy” skomponował Michał Przytulą i Reni Jusis, a słowa są autorstwa Barbary Wrońskiej. Reni Jusis pojawia się jako współtwórca zarówno tekstu, jak i muzyki utworu. – wyrzućmy to zdanie. Teledysk do „Lawendy” wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz.


Reni Jusis:

“Lawenda” to singiel, który jest moją nową kompozycją napisaną specjalnie na francusko-polską płytę wraz z Barbarą Wrońską. Ta kobieca współpraca zaowocowała romantycznym utworem, który opowiada o naszej wspólnej pasji – podróżach do Francji. Choć ja kocham Paryż, a Barbara z sentymentem wspomina swoje podróże na południe Francji, to nam obydwu marzy się ucieczka z miasta na wieś pachnącą lawendą. Tę historię opisałyśmy właśnie w piosence. To również refleksja, którą odnieść można do wydarzeń ostatnich czasów, kiedy zatrzymaliśmy się niespodziewanie, przestaliśmy gonić za ideałem, skupiliśmy się na byciu tu i teraz.

Olga Czyżkiewicz (reżyserka):

To ogromny zaszczyt pracować z kimś kogo od lat się obserwowało i podziwiało. To jedno z takich spotkanie kiedy nie czujesz, że jesteś w pracy czy projekcie, a w pięknej artystycznej relacji, która unosi i wzbogaca, to spotkanie człowiek – człowiek. W teledysku nie odnosiłam się bezpośrednio do tekstu, a raczej nastroju, atmosfery, treścią pomiędzy słowami. Chciałam także uchwycić klasę i eteryczność Reni.

Album „Je Suis Reni” to zbiór niezapomnianych francuskich piosenek o miłości w wykonaniu Reni Jusis. Repertuar albumu jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza. Na płycie znajduję się również jeden autorski utwór „Lawenda”, którego tekst powstał we współpracy z Barbarą Wrońską. Zaproszenie do wspólnych nagrań przyjęli również Łukasz Garlicki i Piotr Witkowski, towarzysząc Reni Jusis w czterech utworach. 

Przygoda Reni Jusis z Francją i miłość do piosenek tego regionu trwa od wielu lat. W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem… Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 60 i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami.