Ledisi nie trafi czasu podczas pandemii. W niecały rok wydała dwa albumy „The Wild Card” i „Ledisi Live At the Troubadour”, to jednak nie koniec – 23 lipca na sklepowych półkach pojawi się jej dziesiąty album „Ledisi Sings Nina”. Ma być to hołd złożony legendarnej wokalistce i aktywistce społecznej Ninie Simone.

Twórczość Simone nie jest obca Ledisi. W 2010 roku wystąpiła u boku Jill Scott, Kelly Price i Marshy Ambrosius na Black Girls Rock gdzie wykonały „Four Woman” z repertuaru Simone. Ledisi miała również serię koncertów Nina and Me, które zapoczątkowała występem w Apollo Theater w 2018 roku, prócz tego był specjalny występ PBS w 2020 roku Ledisi Live: A Tribute to Nina Simone.

Jej fascynacja Niną Simone będzie miała swój finał na albumie „Ledisi Sings Nina”. Znajdzie się na nim 7 utworów. Krążek został nagrany w Holandii, Los Angeles, Londynie i Nowym Orleanie. Znajdą się na nim tacy goście jak Lisa Fischer, Lizz Wright i Alice Smith.

Premiera krążka planowana jest na 23 lipca.


Tracklista: 1. Feeling Good // 2. My Baby Just Cares For Me // 3. Ne Me Quitte Pas // 4. Wild Is The Wind (live) // 5. Work Song // 6. Four Women // 7. I’m Going Back Home