„Guarda la luna” to trzeci teledysk promujący najnowszą płytę Natalii Moskal „There Is A Star”. Płyta zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy. Klimatyczny album prezentuje Włochy zarówno Federico Felliniego, jak i Paolo Sorrentino z odrobiną Frances Mayes. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in. akordeonu, wibrafonu czy saksofonu. Wideoklip „Guarda la luna” jest kontynuacją historii opowiedzianej w teledysku „Tu vuo’ fa l’Americano”, który został nominowany do Berlin Music Video Awards – rozdanie nagród odbędzie się 29 czerwca 2021 roku. 


„Guarda la luna” jak deklaruje artystka:

– To utwór zaczerpnięty z musicalu „Nine” z 2009 roku w reżyserii Roba Marshalla, śpiewany przez Sophię Loren. W swoich projektach zawsze szukam kobiet, które potrafią być inspirujące: silne, ciekawe, często bezkompromisowe. Sophia Loren jest niewątpliwie takim przykładem: tytan pracy, fascynująca postać, o której można mówić bez końca. To jej postać zainspirowała mnie do nagrania płyty „There Is A Star” i stworzenia projektu audiowizualnego opartego na języku włoskim. Teledysk do „Guarda la luna” jest kontynuacją klipu „Tu vuo fa l’americano”, gdzie zastosowaliśmy otwarte zakończenie. Dlatego chciałam, aby historia toczyła się dalej. Zaprosiłam do współpracy po raz kolejny Gigi’ego Salierno, włoskiego aktora, który grał mojego partnera. Americano sylizowaliśmy na film noir z nutką komediową, podczas gdy Guarda la luna jest nieco poważniejszą, choć wciąż przerysowaną, historią miłości współczesnych Bonnie i Clyde’a. Widzimy tu zarówno intymność, jak i zdradę, a na koniec zemstę. Zakończenie ponownie nie jest jasne, ponieważ ta historia, jeszcze się nie zakończyła… Za oba teledyski odpowiada reżyser Dawid Ziemba, nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii teledysk roku, stworzył również m.in. teledyski dla Viki Gabor.

Obejrzyjcie klip do utworu „Tu vuo’ fa l’Americano”:


Natalia Moskal – wokalistka, tłumaczka literatury, miłośniczka Włoch i włoskiej kultury. Do tej pory ukazały się jej dwie płyty: Songs of Myself (2017) i Bunt młodości (2018). W 2019 roku wzięła udział w selekcjach do San Remo w ramach Area Sanremo. Pierwszy włoski singiel Natalii (Im)perfetta, który ukazał się także po polsku i po angielsku, był we Włoszech emitowany w 67 stacjach radiowych, miał premierę na bardzo popularnym portalu ogólnokrajowym Sky TG 24, zakwalifikował się także do setki najczęściej granych w radio niezależnych utworów. Autorka coverów Soldi i Calipso, które razem osiągnęły pół miliona wyświetleń na YouTube i zostały bardzo pozytywnie przyjęte we Włoszech. Natalia jest również współwłaścicielką Wydawnictwa Fame Art, które wydaje muzykę i książki, jest też tłumaczką, na swoim koncie ma m.in. tłumaczenie książki Rodowód Ester Singer Kreitman. W maju nakładem wydawnictwa ukazała się książka Ruth Bader Ginsburg „Moimi słowami”.