Zespół Durand Jones & The Indications podzielił się nowym singlem „Love Will Work It Out”. Utwór pochodzi z ich nadchodzącego albumu „Private Space”, który ukaże się 30 lipca nakładem Dead Oceans. Nowy krążek skłania się ku nadziei, skupiając się wokół idei, że radość może nas wyzwolić.

„Chcę, żeby słuchacze wiedzieli, iż w naprawdę trudnych czasach może narodzić się coś pięknego” – mówi Jones.

„Przez wiele miesięcy po pandemii i rasowym/politycznym chaosie, który z niej wyniknął, ciężko nam było pracować” – mówi zespół. „To był największy okres twórczej posuchy, jakiego doświadczyliśmy od dekady. Ciągła fala strasznych wiadomości była przytłaczająca, a piosenki wydawały się nieadekwatne do tego, co działo się na ulicach jak policja mordowała ludzi w biały dzień. Piosenki wydawały się nieadekwatne w obliczu wirusa, który zdziesiątkował społeczności i oddzielił nas od naszych bliskich. Maszerowaliśmy, protestowaliśmy, płakaliśmy, magazynowaliśmy jedzenie, przestaliśmy je magazynować, odłączyliśmy się od prądu, oddychaliśmy, podłączaliśmy się do prądu, ponownie się zaangażowaliśmy. A kiedy w końcu popłynęła muzyka, pierwszą piosenką, którą napisaliśmy razem, była „Love Will Work It Out”. Ponieważ konflikt i konfrontacja wymagają odwagi, tak samo jak utrzymanie wiary w dobroć drugiego człowieka. Jest to duża część tego, o co tak wielu ludzi walczy – o prawo do wątpliwości, możliwość bycia postrzeganym jako całość, przestrzeń do miłości i zaufania. To był ciężki rok, ale wyszliśmy z niego stabilni i pełni nadziei.”

Towarzyszący klip, wyreżyserowany przez Weird Life, prezentuje retro estetykę zespołu podczas występów.


Po „American Love Call” z 2019 roku, „Private Space” otwiera drzwi do szerszej gamy dźwięków, odważnie wprowadzając zespół w świat syntezatorowego, nowoczesnego soulu i dyskotekowych bitów usianych smyczkami. Dziesięć utworów zawartych na albumie zapewnia zarówno eskapistyczną fantazję jak i bardzo potrzebne odświeżenie po burzliwym 2020 roku. The Indications podkreślają kolektywną odporność – jak również moc dobrej piosenki jako światła w ciemności. Od pomysłu po ostateczny szlif albumu, „Private Space” jest medytacją nad tym, co pomaga nam przetrwać izolację i stratę: wspólnota, miłość i przyjaźń. Podczas gdy świat powoli wychodzi z chaosu minionego roku, Private Space pojawia się w odpowiednim momencie.

„Czuję, że pojawimy się w życiu ludzi w momencie, gdy będą wychodzić z naprawdę trudnego okresu” – mówi Frazer. „Nie wyszliśmy jeszcze z lasu, ale mam nadzieję, że to pozwoli ludziom znów się spotkać, podzielić i doświadczyć katharsis”.

Grupa w dniu premiery albumu przygotowała specjalną niespodziankę! Wszyscy, którzy zakupią w przedsprzedaży „Private Space” w sklepie Asfalt Shop otrzymają specjalny kod dostępu do wirtualnego koncertu, który będzie aktywny przez 48 godzin.

Poprzednim singlem promującym nadchodzący album był „Witchoo”.