Fani H.E.R. nie będą musieli dłużej czekać na premierę nowego albumu. Zdobywczyni Grammy piosenkarka i autorka tekstów ogłosiła, że ​​jej pierwszy właściwy album, „Back Of My Mind”, zostanie wydany 18 czerwca nakładem MBK Entertainment/RCA Records.

Udostępniając zwiastun „Back Of My Mind”, krótko opowiedziała o inspiracji stojącej za tytułem.

„Ludzie zawsze mnie pytają, jakie jest przesłanie? Skąd, skąd to się bierze? Czy to osobiste doświadczenie? A to zawsze są myśli, które siedzą w moim umyśle. Zawsze są to rzeczy, przez które przeszłam, rzeczy, przez które przechodzę lub które czuję i wszystkie te myśli, o których czasami boję się powiedzieć – lub których boimy się powiedzieć – rzeczy, które wydają się zbyt szczere, zbyt emocjonalne lub zbyt agresywne. To wszystkie te rzeczy, które były w mojej głowie przez ostatnie kilka lat, od czasu mojego pierwszego projektu. To jak zajrzenie w moją duszę”


Płytę promuje piosenka „We Made It”, który napisała wspólnie z Tiarą Thomas i Lonr. Na 21-utworowym albumie znajdzie się również „Come Through” z udziałem Chrisa Browna, „Damage”, „Hold On” i „Slide” z udziałem YG.