W 1981 roku Quincy Jones wydał album „The Dude”. Krażek ten to połączenie popu i soulu. Znalazło się na nim wielu wokalistów i muzyków studyjnych. „The Dude” odniósł komercyjny sukces, spędził między innymi 81 tygodni na liście Billboard Hot 100. Na krążku znalazły się takie hity jak „One Hundred Ways”, „Ai No Corrida” czy „Just Once”. Quincy Jones został nagrodzony Grammy w kategorii Producent Roku. Sam krążek był nominowany w pięciu kategoriach Grammy, ostatecznie wygrał trzy: za najlepszy aranż, najlepszy występ duetu r&b oraz za najlepszych wokalistów.

Kariera Quincy Jonesa trwa ponad siedem dekad. Wszystko zaczęło się od ery post-swingowej i nadal ma ona wysoki wpływ na teraźniejszą muzykę. Magazyn The Time uznał go za jednego z najbardziej wpływowych muzyków jazzowych XX wieku.

W 2021 roku mija 40 lat od wydania „The Dude”.

Z tej też okazji pojawi się jego wznowienie. Premiera planowana jest na 11 czerwca. Będzie to limitowana edycja winyla w kolorze żółtym z czerwono/pomarańczowymi plamami. W środku znajdzie się litografia kultowych okładek albumów. Dostępna będzie również wersja standardowa – na czarnym krążku.