Barbra Streisand to jedyna artystka, która może pochwalić się zdobyciem pierwszych miejsc na liście najlepiej sprzedających się albumów w ostatnich sześciu dekadach! 6 sierpnia ukaże się album „Release Me 2”, na którym znajdzie się 10 niepublikowanych utworów, nagranych w latach 1962-2014. Zostały one napisane przez takie nazwiska jak Carole King, Randy Newman czy Barry Gibb. Selekcji utworów dokonała tylko i wyłącznie Barbra Streisand.


„Release Me 2” to pierwszy nowy album Barbry Streisand od czasu płyty „Walls” z 2018 roku. Niecierpliwie oczekiwany drugi tom rarytasów artystki, po wydanym w 2012 roku krążku „Release Me”, który zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard 200 na 7. miejscu. Był to jej 32 album, który znalazł się w top 10 najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym singlem zwiastującym album „Release Me 2” jest piosenka „I’d Want It To Be You” – duet Barbry z Williem Nelsonem, zadebiutował w serwisach streamingowych w piątek 4 czerwca. Pierwotnie utwór był przeznaczony na wydaną w 2014 roku płytę „Partners”, która była zbiorem jej duetów z najbardziej znanymi wokalistami. Singiel został wyprodukowany przez Waltera Afansieffa oraz Kennyego „Babyface” Edmondsa.

„Release Me 2” zawiera znakomite piosenki i wysublimowane studyjne występy nagrane w trakcie zdumiewającej kariery Barbry Streisand, ale odłożone na półkę z różnych powodów. W swoich notatkach artystka pisze: „dla mnie studio to połączenie muzycznego placu zabaw i laboratorium. Prywatne sanktuarium, w którym zawsze istnieje możliwość złapania pioruna w butelkę. Zawsze, gdy zdarza się taka magia, jest to niezwykle satysfakcjonujące. Czasem jednak, gdy aranżacja nie do końca pasuje, lub piosenka za bardzo odbiega od tonu albumu, na który była przeznaczona, taśmy trafiają do sejfu na przechowanie. Praca nad drugą częścią „Release Me” była cudowną drogą do wspomnień, szansą na powrót do tych wspaniałych momentów, które towarzyszyły mi przy nagrywaniu utworów, a czasem nawet na dodanie czegoś niezwykłego do finalnej wersji utworu. Szczególnie uderza mnie wciąż aktualny przekaz utworów ‘Be Aware’ i „One Day’, które przemawiają do naszego zbiorowego poczucia człowieczeństwa”.

Oprócz duetu z Williem Nelsonem, na „Release Me 2” znalazła się kolaboracja z supergwiazdą Muppetów – Kermitem. Jest to klasyczna kompozycja zatytułowana „Rainbow Connection”, która pierwotnie była przeznaczona na wydany w 1979 roku album „Wet”. Kolejną współpracą jest nagrany w 2005 roku utwór „If Only You Were Mine” z Barrym Gibb. Był to potencjalny bonus track do albumu „Guilty Pleasures”. Warto dodać, iż na albumie ukaże się również cover utworu ”You Light Up My Life” Carole King, który Barbra nagrała na początku lat 70-tych. Na „Release Me 2” nie mogło zabraknąć urzekającej ballady wyprodukowanej przez duet Walter Afanasieff i John Bettis – „Sweet Forgiveness”, nagranej w 1994 roku. Rozdzierająca interpretacja piosenki „Living Without You” Randy’ego Newmana była jedną z czterech kompozycji powstałych w 1971 roku na album „End”. Najstarszą kompozycją Barbry, która finalnie trafiła na album „Release Me 2” jest „Right As The Rain” – elegancka ballada napisana przez Harolda Arlena i Edgara Yipsela Harburga.

Album „Release Me 2” zostanie wydany 6 sierpnia.

Ukaże się również w digitalu, a wersja fizyczna na CD będzie zawierała 32-stronicowy booklet z notatkami Barbry Streisand i Jaya Landersa, który był producentem krążka. Dodatkowo na rynek trafi winylowe wydanie albumu.

Tracklista: 1. Be Aware // 2. You Light Up My Life // 3. I’d Want It To Be You feat. Willie Nelson // 4. Sweet Forgiveness // 5. Living Without You // 6. One Day (A Prayer) // 7. Rainbow Connection feat. Kermit the Frog // 8. Right As The Rain // 9. If Only You Were Mine feat. Barry Gibb // 10. Once You’ve Been In Love