Wyczekiwany debiut płytowy easy life „life’s a beach” trafił do serwisów cyfrowych. Prócz tego, grupa ujawniła kolejny singiel z wydawnictwa – „ocean view”, do którego powstał teledysk. Przypominamy, że w marcu 2022 zespół po raz pierwszy odwiedzi Polskę.


Lider grupy, Murray, tak opowiada o „ocean view”:

– To utwór o próbie sprostania oczekiwaniom. Z wielkim wyczekiwaniem na coś wiąże się wielkie rozczarowanie. „ocean view” to moment, w którym zabierasz ukochaną osobę na dziką wycieczkę na plażę i orientujesz się, że cały wyjazd jest mocno rozczarowujący, a twoja druga połówka nawet nie lubi wyjazdów nad morze.

Tytuł albumu – „life’s a beach” – to przekorne nawiązanie do zapomnianych przez świat lokalizacji daleko od morza i towarzyszącego plażom luzu. Murray wyjaśnia:

– To płyta, na której marzymy, by być gdziekolwiek indziej, ale jednocześnie fiksujemy się na ponurej Anglii.

Piosenki z debiutu będzie można usłyszeć na koncercie easy life w Warszawie w klubie Praga Centrum 25 marca 2022. Więcej informacji o koncercie i sprzedaży biletów znajdziecie, tutaj.


easy life to alternatywny brytyjski skład r&b założony w 2017 roku w mieście Leicester. W 2018 grupa podpisała się z wytwórnią Island Records, a w 2020 została okrzyknięta „Sound of 2020”, zajmując drugie miejsce w corocznym plebiscycie BBC, jak również wygrała 2020 NME Award w kategorii najlepszy brytyjski debiutant. Ich pierwszy mixtape „Junk Food” odniósł niemały sukces w UK, zajmując 7. miejsce w krajowych notowaniach.

easy life to zespół, który ma szansę spodobać się zarówno fanom Arctic Monkeys, jak i Chance The Rapper. Do fanów formacji zaliczają się m.in. słynna aktorka Emma Thompson oraz muzycy The Specials.