Po wydaniu dwóch singli “Disco Misery” i “VHS Cassette”, Yulia przedstawia całą, debiutancką EPkę “Warsaw Mule”. Ten mini album to opowieść o życiu między Warszawą i Londynem, dojrzewaniu i próbach odnalezienia siebie w labiryncie nightlife’u, nowych środowisk i toksycznych relacji.


“Warsaw Mule” EP to nie tylko muzyka, ale złożony audiowizualny projekt, który został stworzony z najbardziej unikatowymi, młodymi talentami warszawskiego rynku kreatywnego. Każda z sześciu piosenek ma swoje odbicie wizualne nad którym pracowali inni artyści. W projekcie wzięli udział między innymi fotografka Lola Banet, projektantka Ewelona, fotograf Wiktor Malinowski i graficzka Małgorzata Pawlak. 

Przewodnią piosenką EPki jest “Virgin Mary”.

„Pisząc “Virgin Mary” chciałam uchwycić esencję problematyki kryzysu tożsamościowego związanego z prowadzeniem podwójnego życia w Warszawie i Londynie. To piosenka o znalezieniu sposobu na utrzymaniu własnej autonomii w zderzeniu z uprzedzeniami i stereotypami o Polakach wciąż pielęgnowanych przez niektórych Brytyjczyków jak i o walce na ekspresyjną wolność pokazywania prawdziwego siebie w Polsce, która od paru lat jest miejscem często nieprzyjaznym dla młodych, progresywnych ludzi” – mówi Yulia.


Oprócz “Virgin Mary” i singli “VHS Cassette” i “Disco Misery” na EPce znajdują się trzy inne utwory. “Seasons” to współczesna opowieść o przytłaczającym życiu nocnym w Warszawie. W “Warsaw Mule” artystka nawiązuje do rodzaju eskapizmu, które zauważyła u ludzi, którzy próbują odnaleźć się w policealnej rzeczywistości. W napisanej podczas lockdownu “Formula 1” Yulia śpiewa o strachu przed konformizmem, przeciętnym życiem i o nieustannej potrzebie bycia zachłyśniętą pasją.