Fismoll to polski muzyk tworzący muzykę akustyczną i liryczną. Jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Jego avant popowe i poniekąd baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. Pseudonim Fismoll nawiązuje do dzieciństwa muzyka, który jako siedmiolatek często podśpiewywał sobie. Jego ojciec -muzyk, zauważył że syn śpiewa najczęściej w tonacji fis-moll. Młody artysta przyjął pseudonim, który dla niego stał się symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywa.

W 2013 roku pojawiła się jego debiutancka płyta “At Glade”, która zdobyła uznanie wśród krytyków i zdobyła status złotej płyty. Kolejny krążek pojawił się w 2015 roku i nosił tytuł “Box of Feathers”. Ostatnimi utworami jakie mogliśmy usłyszeć od Fismolla był “Nos” oraz znajdujący sie na albumie “Albo inaczej 2” – “Sznurowadła”.

Nie tak dawno w sieci, pojawił się nowy utwór, jaki wyszedł spod pióra artysty – “Poruszenie“. Na chwilę obecną nie wiadomo czy jest on zapowiedzią czegoś większego.