Powstający od trzech lat „Yasuke” Netflixa to sześcioodcinkowy serial animowany stworzony przez pochodzącego z Bronksu i mieszkającego w Japonii twórcę animacji telewizyjnych, producenta i reżysera LeSeana Thomasa (Cannon Busters, Children of Ether, The Boondocks) oraz odtwórcę głównej roli / producenta wykonawczego LaKeitha Stanfielda (Atlanta, Sorry To Bother You) udzielającego głosu tytułowemu bohaterowi. „Yasuke” opowiada historię samurajskiego wojownika o afrykańskim pochodzeniu w fantastycznej, alternatywnej wersji feudalnej Japonii pełnej magii i oczywiście walki na miecze.

Flying Lotus, który był wymarzonym projektem dla producenta, konsultował fabułę i współpracował z uznanymi twórcami animacji Studio MAPPA jako producent wykonawczy projektu. Umiejętności nagrodzonego GRAMMY AWARD producenta są w pełni widoczne na albumie, przynoszącym syntezatorowe brzmienia, linie basu i automaty perkusyjne, jednocześnie odkrywając nowe brzmienia tradycyjnych japońskich instrumentów perkusyjnych, takich jak taiko i hyōshigi, oraz zachodnioafrykańskie instrumenty perkusyjne – to skinienie głową w stronę afro-japońskiego, feudalnego, a zarazem futurystycznego świata, w którym żyje Yasuke.

Album „Yasuke” dzięki Warp Rec. w sprzedaży pojawi się 24 września (CD i LP), a już teraz można wysłuchać go w całości na platformach cyfrowych!