„Spaliłem dla niej Rzym” to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. W piosence spotkał się tak charakterystyczny dla artystów muzyczny eklektyzm oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. Duet Caboń-Krebs znów przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy. 

„Łachmany”, „Kobiety” i „Romanse” to tytuły utworów kojarzące się słuchaczowi muzyki alternatywnej z zespołem CUKIER. Tworzący go wokalista i tekściarz Bartek Caboń oraz producent i instrumentalista Amek Krebs zapowiadają nim swój drugi długogrający materiał. Utwór „Spaliłem dla niej Rzym” to kwintesencja ich stylu, który definiowany jest odważnym łączeniem brzmień oraz artystyczną bezkompromisowością. Piosenka jest rozprawką o tym, że nie ma dobra i zła. Wszystko jest pomiędzy i to, co dobre dla jednych, może być tragiczne dla innych. Utwór jest zapisem zdrady i obrazem skutków, jakie za sobą niesie. Pośrednio to metafora, jak nasze decyzje wpływają na nas i wszystko wokół. Żyjemy bowiem w świecie nieustannych pokus i w tym przypadku jasne jest, że nie chodzi o małe przyjemności, a chęć zburzenia wszystkiego jedną odważną – a być może głupią – decyzją. Wtedy nic już nie będzie takie samo.

Całość jeszcze bardziej potęguje niepokojący wideoklip, za który odpowiada COOLKOLEKTYW. 


Zespół CUKIER powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej. W czerwcu 2020 roku zespół wydał swój debiutancki album o tytule „JEDEN”. Latem tego roku z kolei do odsłuchu trafi ich drugi długogrający materiał, który zapowiada singiel „Spaliłem dla niej Rzym.